Słoneczko to ogólnopolska franczyzowa sieć sklepów spożywczych, powstała w maju 2002 r. w odpowiedzi na potrzebę integracji lokalnego środowiska kupców, będących klientami Przedsiębiorstwa Handlowego “Vima” w Zielonej Górze, działającego od wielu lat na terenie województwa lubuskiego, której wyłącznym udziałowcem była ogólnopolska firma dystrybucyjna “Bać-Pol” z centralą w Rzeszowie.

Głównym celem utworzonej sieci było zbudowanie silnej sieci detalicznych sklepów spożywczych, wypracowanie skutecznych mechanizmów w starciu z konkurencją oraz stworzenie przyjaznych placówek handlowych funkcjonujących obok nowoczesnych kanałów dystrybucji. Ten cel jest konsekwentnie realizowany.

Od 2005 r. działamy również w kierunku tworzenia własnych sklepów, zarządzanych w całości przez centralę sieci. Prowadzimy pod własnym szyldem 23 sklepy spożywcze, zlokalizowane w woj.: lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Marka jest rozpoznawalna na rynku lokalnym od 19. lat.

W kwietniu 2019 r. Delko S.A. nabyło 100% udziałów spółki Słoneczko S.A. Tym samym staliśmy się częścią Grupy Kapitałowej Delko.